leek20180521Op vrijdag 18 mei gingen we gongen in Leek. In het Drieprovinciën Gongschaaktoernooi heeft ons team, bestaande uit Arend van der Burgh, Henk van Bemmel, Ale Bakker, Frans van Doorn en Jan Duisterwinkel, de eerste plaats in de B-poule veroverd. Dat leverde een mooie gouden beker op. Jong- en Oud-Leek deelden de tweede plaats.

Het andere team had het in de A-groep moeilijker. Lieuwe Boskma, Ruurd Kunnen, Johan Zwanepol en Theo Wolthekker probeerden een volkomen nieuw rouleringssysteem uit, dat werd gekenmerkt door het ontbreken van iedere systematiek. Het heeft niet mogen baten. Oostermoer, ook wel “de Raspaardjes en Knol” genoemd, en Leek 1, geheel samengesteld uit zittende en voormalige clubkampioenen, waren te sterk. Wij eindigden als derde, voor Groninger Combinatie.

Dit altijd sportieve en gezellige gongtoernooi heeft al een lange traditie. Sommige deelnemers deden al voor de veertigste keer mee.